I Festiwal Języka Niemieckiego online

W dniach 15-29 kwietnia 2021 odbył się I Festiwal Języka Niemieckiego online. Festiwal został zorganizowany przez Katedrę Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Patronat nad festiwalem sprawowali JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek oraz Konsul Honorowa Republiki Federalnej Niemiec w Rzeszowie dr Agnieszka Buk. Festiwal adresowany był do uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych uczących się języka niemieckiego oraz do studentów filologii germańskiej na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego. Uczennica naszej szkoły Diana Suszczak (kl. Ia) zajęła I miejsce w konkursie „Moje Podkarpacie – Mein Karpatenvorland“ – prezentacja Power Point w języku niemieckim. Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów odbyło się w dniu 29 kwietnia 2021 w Katedrze Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.