Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

I kwietniowe spotkania z Juliuszem Słowackim

Piątek 11 kwietnia 2008 r. dla wybranych uczniów naszego Liceum na dłużej zapisze się w ich pamięci. W tym bowiem dniu nauczycielki polonistki: Aneta Bednarczyk i Bożena Opalińska, a także Anna Szopa (nauczycielka wiedzy o kulturze) zorganizowały w auli szkoły I Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim, na które złożył się konkurs recytatorski i konkurs o życiu i twórczości naszego Patrona. Całość poprzedziła prezentacja multimedialna opatrzona wykładem o życiu Juliusza Słowackiego. Do eliminacji konkursu recytatorskiego przystąpiło 9 uczniów, zaś do konkursu wiedzy - łącznie 13 zespołów, reprezentujących poszczególne klasy I i II. Wyłonieni w tym etapie uczestnicy wystartowali w części finałowej przed publicznością szkoły. Jako pierwsi występowali recytatorzy, którzy prezentowali jedne w piękniejszych wierszy Słowackiego, m.in. "Do Ludwika Spitznagla", "W sztambuchu Marii Wodzińskiej", "W albumie Elizy hr. Krasińskiej". Dogrywka, podczas której recytowano "Testament mój", pomogła jury w podjęciu decyzji i wybraniu zwycięzców.

I tak:
I miejsce zajął KAROL ILBA z kl.Ia
II miejsce zajęła: MARIA BUKSA z kl.IIc2
Wyróżnienie otrzymała: AGNIESZKA WÓJCIK z kl. If

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości przysporzył uczestniczkom sporo emocji. Musiały się one wykazać szczegółową wiedzą, zwłaszcza ze znajomości wybranych tekstów, tj. "Kordiana", "Balladyny", "Ojca zadżumionych", "Grobu Agamemnona", "Testamentu" i "Hymnu". Niezbędna była dogrywka, gdyż poziom konkursu był wysoki. Ostateczne wyniki to:

I miejsce:
    JOANNA KOTEK i MAŁGORZATA MOSKAL z kl. Ie
II miejsce:
    ANNA MASŁYK i ANNA SOBAŃSKA z kl..IIi
Wyróżnienia:
    JOANNA HADAŁA i KAROLINA SŁAWIŃSKA z kl.IIb
    MONIKA KASZELNA i MAŁGORZATA TUREK z kl.Ic1

GRATULUJEMY!

Nagrody, które ufundował: Urząd Miejski w Przemyślu i Księgarnia BOSZ przy ul. Kościuszki 7 w Przemyślu, wręczył Pan Dyrektor. Podziękował On uczestnikom za tak liczny udział w I Kwietniowych Spotkaniach z Juliuszem Słowackim (ofiarowując wszystkim pamiątkowe dyplomy) i jednocześnie zaprosił uczniów, do udziału w przyszłorocznej edycji tego konkursu.

Aneta Bednarczyk