W ramach obchodów Roku Zbigniewa Herberta, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK ogłosiło konkurs na esej związany z twórczością polskiego poety, eseisty i dramatopisarza Zbigniewa Herberta. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły. Zgłoszone prace zostały ocenione przez znanych literatów, uczestników Przemyskiej Jesieni Poetyckiej, wśród których znaleźli się m.in. Józef Kurylak, Mariusz Kalandyk, Zofia Zarębianka, Józef Baran, Jarosław Markiewicz.
W sobotę, 6. września 2008 r. w Klubie „Niedźwiadek” ogłoszono wyniki. Uczniowie I LO mogą pochwalić się wyjątkowym sukcesem w tym konkursie literackim, gdyż I miejsce zajęła Marta Bęben z kl. III f, zaś wyróżnienie przyznano Mateuszowi Cynarowi z kl.IIc1.
Zwycięski esej laureatki zostanie opublikowany na łamach miesięcznika NASZ PRZEMYŚL.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Aneta Bednarczyk