I Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego

I Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego zorganizowane zostało w ramach Dnia Języków Obcych. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego. Były to: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Szkoła Podstawowa Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Adama Mickiewicza, Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO, Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 w Żurawicy.

Tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii Niemieckiej w roku szkolnym 2018/2019 otrzymała Maja Szymańska (miejsce pierwsze), uczennica Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu, natomiast tytuł Powiatowego Wicemistrza Ortografii Niemieckiej otrzymały uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy: Amelia Wywrot (miejsce drugie) i Emilia Wasilewska (miejsce trzecie). Gratulujemy !
Nagrody w konkursie ufundował Goethe - Institut w Krakowie oraz wydawnictwo Pearson.

I Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego znalazło się w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz gimnazjum”. Dla laureatów pierwszych trzech miejsc oznacza to dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół.

J.Jucha
Kategoria: