II Bal Niepodległościowy

II Bal Niepodległościowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski I LO, za nami! W poniedziałkowy wieczór, 11.11.2019 r. w auli bawiło się ponad 200 osób – dyrekcja szkoły, nauczyciele, absolwenci i uczniowie. Konwencja balu utrzymana została w stylu lat 60 i 70. Bal otworzył dyrektor I LO p. Tomasz Dziumak i przewodnicząca SU Sara Bahir, a uświetniły występami: Eryka Woźniak, Karolina Bijan, Klaudia Barszczak, Aleksandra Łygan (zespół Kwartet). Dziewczęta zaśpiewały: „Let’s twist again” z repertuaru Chubby Checkera, „Twist” Maanamu, utwór z repertuaru Madonny „Material girl”, piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” oraz „Mamma Mia” Abby.

Podczas balu wystąpił zespół taneczny rodem ze Słowaka pod przewodnictwem Oliwiera Gierczaka. Uczniowie z klas pierwszych zatańczyli do muzyki z lat 60 i 70 samodzielnie opracowany i pięknie przygotowany układ taneczny. Podczas występu zaprezentowali się: Oliwier Gierczak, Jakub Harłacz, Weronika Stochła, Julia Bugajska, Oliwia Kijanka, Maciej Bielec, Krystian Kazura, Katarzyna Dąbek, Karolina Błaszczyszyn, Kacper Kawiński, Wiktoria Rupar, Magda Cebeńko, Maciej Żygała, Emilia Domka, Agata Korpal, Weronika Kierkało, Oskar Olszański, Bartek Filip i Piotr Partyka. Bal prowadziła Sara Bahir. W miłej atmosferze i w rytm muzyki zagranej przez DJ Wojciecha Kotelnickiego razem świętowaliśmy ten ważny dla nas wszystkich dzień.