W dniu 20.03.2015r. uczniowie LO i zarazem przedstawiciele Klubu Ekologów LYNX wzięli udział
w ekologicznej akcji-happeningu organizowanym przez Urząd Miasta Przemyśla oraz Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu, który polegał na :

• selektywnej zbiórce odpadów ( m.in. odpadów wielkogabarytowych )

we współpracy z Klubem Caritas od opieką pani Beaty Kryńskiej oraz Klubem 8 pod opieką pani Agnieszki Organ, przy wsparciu Dyrekcji i społeczności szkolnej –szkoła zajęła po raz kolejny II miejsce ;

• obsłudze akcji – happeningu ”Zamieniajmy makulaturę…” przez członków Klubu Ekologów

w szkole oraz na rynku miejskim w Przemyślu (opiekun pełnił dyżur z młodzieżą) Zorganizowany został transport elektrośmieci i makulatury ze szkoły na rynek miejski. Uczniowie zaangażowani w szkole:

III d: Patryk Rąb, Michał Kostecki, Michał Obszarny
IIIb: Agata Lorek, Aleksandra Dobrowolska, Angelika Kowalska
IIh: Ewa Mróz
Id: Karol Mazurek, Konrad Latuszek, Filip Tokarski, Damian Kobrzyński, Maciej Ślęzak
Dyrekcja szkoły oraz członkowie Klubu Ekologów Lynx serdecznie dziękują nauczycielom, rodzicom i uczniom I LO za wsparcie powyższej inicjatywy.

Opiekun Klubu Ekologów LYNX, Agnieszka Górka