II MIEJSCE W KONKURSIE ANTYCZNYM

12 marca 2019 r. w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finał X Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej NON SCHOLAE SED VITAE DISCIMUS. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i biorą w nim udział uczniowie wykazujący szczególne zainteresowanie kulturą antyczną. W finale brało udział 10 drużyn, w tym reprezentacja I L O im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu – Anastazja Cap, Katarzyna Kaspieruk i Jagoda Sitnik- uczennice klasy Ic. Etap finałowy konkursu składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczestnicy mieli za zadanie przedstawić scenkę związaną ze starożytnością, następnie odpowiadali przed komisją na wylosowane pytania. W skład komisji wchodzili pracownicy naukowi rzeszowskich uczelni – Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Scenka naszych uczennic pt. „Koń trojański” bardzo spodobała się komisji i publiczności. Wykazały się też one obszerną wiedzą historyczną, co przyczyniło się do zdobycia przez nie 2. miejsca.

A.C.