Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W piątek, 21 maja, w formie zdalnej odbył się w naszej szkole konkurs językowy: II Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego Das deutsche Diktat. Ma on na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim, podnoszenie kompetencji językowych w zakresie pisowni oraz motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Reprezentowane były: Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 11 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, Salezjańska Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przemyślu oraz Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie.

Tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii Niemieckiej w roku szkolnym 2020/21 otrzymała Gloria Suszczak ( I miejsce - 47 pkt.), uczennica Szkoły Podstawowej w Krasiczynie. Tytuł Powiatowego Wicemistrza Ortografii Niemieckiej uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu- Łukasz Hajduk (II miejsce - 42 pkt.) oraz Malwina Bukowska (III miejsce - 37 pkt.). Zwycięzców do udziału w konkursie przygotowali nauczyciele germaniści- pan Piotr Tarnawski i pani Agnieszka Pydo. Nagrody ufundował Goethe- Institut w Krakowie. Dyplomy zaprojektowała Daria Rojek, uczennica klasy 2d.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom opiekunom. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnym dyktandzie z języka niemieckiego.

Kategoria: