Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu miała miejsce w dniu 4 września 2017 roku. O godzinie 9.30 została odprawiona msza w Archikatedrze Przemyskiej w intencji społeczności szkolnej, podczas której został poświęcony odnowiony sztandar I LO.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w auli, z udziałem uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. Przybyłych na uroczystość przywitali , pani Beata Kryńska oraz wicedyrektor I LO, pan Marek Magdziak. Swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Prezydent Miasta Przemyśla, pan Robert Choma, Kierownik Oddziału Kuratorium Oświaty w Przemyślu, pani Bernadeta Jasińska, Rektor Państwowej Szkoły Wschodnio-Europejskiej, pan Paweł Trefler, Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, pan Jan Jarosz, przedstawiciel Państwowej Szkoły Wschodnio-Europejskiej pan Stanisław Szabłowski, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Artur Derdziak, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Jarosław Dyrda oraz Przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Pacławski.

Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy, po czym głos zabrał Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, pan Tomasz Dziumak. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na sztandar, który został nadany szkole 14 października 1973 roku. Po latach użytkowania wymagał on jednak konserwacji. Po renowacji powrócił on w mury szkolne w marcu 2017 roku i został poświęcony podczas mszy świętej 4 września. Dyrektor, kończąc swoje przemówienie, życzył uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym wielu sukcesów, cierpliwości i satysfakcji. Do tych życzeń dołączali się kolejno obecni goście. W imieniu Samorządu Uczniowskiego licealistów przywitała przewodnicząca, Julia Szczęsna. Część oficjalną zamknęło odśpiewanie hymnu szkoły przez uczniów klasy 3a.

Spotkanie młodzieży z wychowawcami klas zakończyło pierwszy po wakacjach dzień w szkole.

W związku z przypadającą 78. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej delegacja szkolna z pocztem sztandarowym wzięła udział w upamiętniających ją miejskich obchodach.Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

                                                                                                           

Kategoria: