Inauguracja roku szkolnego - (foto)

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego miała miejsce w dniu 1 września 2014 r. O godzinie 09.30 została odprawiona Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej w intencji społeczności szkolnej. Po niej nastąpił przemarsz nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości do siedziby liceum.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w auli z udziałem uczniów klas pierwszych uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: senator Andrzej Matusiewicz, posłowie Marek Rząsa i Piotr Tomański, przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego, Andrzej Ćwierz, Kierownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Przemyślu, Janina Mielnikiewicz, prezydent Przemyśla, Robert Choma, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, Adam Łoziński, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Renata Kochanowicz oraz Przewodniczący Rady Rodziców, Marek Łabuński. Podobnie jak dyrektor liceum, Tomasz Dziumak, goście zabierający głos w swoich przemówieniach życzyli uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, cierpliwości, satysfakcji. W imieniu Samorządu Uczniowskiego licealistów przywitała przewodnicząca, Alicja Gwiazda.

Atrakcją uroczystości był występ szkolnego koła chemików, przygotowany pod opieką pani Agaty Zięby – Warcholak. KrACh wystawił spektakl przygotowany na festiwal Science on Stage w Poznaniu. Do pomocy w wykonywaniu efektownych doświadczeń chemicy z koła zapraszali chętnych widzów.

Spotkanie uczniów z wychowawcami klas zakończyło pierwszy po wakacjach dzień w szkole.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć