I liceum Ogólnokształcące w Przemyślu przystępuje do realizacji przedsięwzięcia „Razem -lepiej, łatwiej i efektywniej” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie w terminie 1.12.2019.- 30.11.2020. Szkoła nasza otrzymała dofinansowanie w kwocie 97 460 złotych.

Nasz projekt zakłada pomoc uczniom w rozwijaniu ich kompetencji podstawowych, które w przyszłości przyczynia się do lepszego ich funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie. Realizując zadania projektu wraz z uczniami będziemy pomagać im w określeniu ich mocnych stron, podnoszeniu ich poziomu znajomości języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego oraz rozwijaniu umiejętności porozumiewania się w tych językach. Będziemy kłaść nacisk na myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów, prace zespołową, umiejętność porozumiewania się i negocjowania, umiejętności analityczne, kreatywność oraz umiejętności międzykulturowe, które są elementem wszystkich kompetencji kluczowych.

W czasie projektu, przed wyjazdami, uczniowie wezmą udział w zajęciach dodatkowych w wymiarze 20 godzin zegarowych. Będą to zajęcia językowe, kulturowe, dotyczące bezpieczeństwa uczniów oraz zajęcia z metod szybkiego i efektywnego uczenia się.

Planujemy dwa wyjazdy zagraniczne:
• do Chorwacji 29.03.-4.04.2020. DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH 10 osób
• do Rumunii 27.09.-3.10.2020. DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH POGIMNAZJALNYCH 10 osób

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się od 1.12.2019. do pani Renaty Pobidyńskiej lub Agnieszki Organ, które przedstawią szczegółowe zasady rekrutacji. Regulamin rekrutacji dostępny będzie na stronie szkoły, w sekretariacie szkoły oraz u koordynatora i opiekuna projektu.