Od nowego roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole (jednej z 12 szkół w całej Polsce) dla klas o profilu matematyczno–informatyczno–fizycznym, tzw. INFORMATYCZNA (klasy D) rozpocznie się program innowacji pedagogicznej – „projektowanie graficzne”. Patronat nad całym projektem obejmie Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach programu „zielone garnizony”. Celem innowacji jest wprowadzenie powszechnej nauki projektowania graficznego i grafiki cyfrowej oraz rozszerzenie umiejętności z zakresu zabezpieczania sieci komputerowych. Nabyte umiejętność nie pozwolą zepchnąć ucznia na pozycję biernego obserwatora mediów telematycznych, uaktywniając potencjalne możliwości twórcze. Grafika i modelowanie komputerowe obrazów 3D uczy wielu umiejętności, które są kluczowe w dzisiejszym świecie. ZAPRASZAMY!!!