Jubileuszowe szachy – turniej z okazji 385 – lecia I LO

W dniu 15 X 2013 roku w PWSW w ramach obchodów 385- lecia istnienia I LO odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO i Rektora PWSW. Celem spotkania było nie tylko świętowanie Jubileuszu, ale również propagowanie szachów wśród dzieci i młodzieży. Podkreślali to w swoich przemówieniach mgr Tomasz Dziumak, Dyrektor ILO oraz dr hab. inż. Krzysztof Knapik, Rektor PWSW.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Uczestniczyło w nim 50 uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Sędziował Pan Hubert Janzer (SKKS/MDK Przemyśl), absolwent I LO, wybitny szachista, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski.

I LO było bezkonkurencyjne, zdobywając wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Inga Białowąs, II miejsce zajął Karol Chrzan, a III- Gabriel Bożek.

Organizatorami wydarzenia były: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska i I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, reprezentowane przez Panią Agnieszkę Zaleszczyk – nauczycielkę języka angielskiego, współorganizatorem zaś - Młodzieżowy Dom Kultury i Sportowy Kulturalny Klub Szachowy w Przemyślu.

Szczególne podziękowania składamy współorganizatorowi turnieju za nieodzowną pomoc , a sponsorom, czyli Hurtowni i Sklepowi „Sarafis” w Duńkowiczkach, za cenne nagrody.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

                                                                                                                   

Kategoria: