Jubileuszowy dąb Juliusz

26 października przedstawiciele społeczności I Liceum Ogólnokształcącego zasadzili w parku miejskim drzewo mające upamiętnić obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedsięwzięcie zrealizowano z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Sadzonkę dębu, któremu nadano imię „Juliusz”, podarowała szkole pani Urszula Milczanowska, natomiast kamień umieszczony pod drzewem ofiarował pan Jakub Segiet. Okolicznościowy napis na kamieniu wykonano w zakładzie kamieniarskim państwa Dawida i Katarzyny Grabowskich.

W wydarzeniu wzięli udział m. in. dyrektor, pan T. Dziumak, wicedyrektor, pan T. Kuźmiek, pan D. Grabowski, nauczyciele wraz z klasami I c, I d i 2f oraz przewodniczący SU - J. Kowalczyk. Głos zabrali pan dyrektor oraz przewodniczący SU. Dyrektor nawiązał w swojej wypowiedzi do znajdującego się w parku kamienia upamiętniającego 100. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podkreślając, że ów kamień znalazł się tam z inicjatywy Leonarda Tarnawskiego, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego. Takie i inne formy obchodzenia ważnych dla Polaków rocznic przyczyniają się do ich utrwalenia w pamięci kolejnych pokoleń.