Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Klasa celno – skarbowa w I LO

W dniu 11 marca br. zostało podpisane porozumienie między dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu, Tomaszem Dziumakiem a dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, mł. insp. Grzegorzem Skowronkiem. W jego ramach od roku szkolnego 2021/2022 w I LO zacznie funkcjonować klasa celno – skarbowa pod patronatem IAS. To jedna z dwóch klas, które powstaną na Podkarpaciu (druga - w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu).

Uczniowie klasy Ie będą realizować program nauczania tak jak każda inna klasa licealna, a poza tym w planie nauczania klasy znajdzie się przedmiot pod nazwą podstawy wiedzy celno-skarbowej. Na jego realizację Prezydent Miasta Przemyśla przeznaczył dodatkowo 2 godziny tygodniowo. Innowacja programowo - organizacyjna jest przewidziana na lata szkolne 2021/2022 – 2024/2025.

IAS będzie współpracować z I LO przy tworzeniu planu nauczania oraz jego ewaluacji i modyfikacji, a także wspierać pozyskiwanie wśród pracowników i funkcjonariuszy wykładowców posiadających odpowiednie kwalifikacje. Uczniowie będą mieli dostęp do specjalistycznych wydawnictw oraz innych materiałów, w tym multimedialnych. Oprócz edukacji w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego przewidziane są zajęcia praktyczne: z samoobrony i musztry.

Absolwenci klasy celno – skarbowej będą mieli wiedzę, która ułatwi im proces rekrutacji do pracy w KAS lub podjęcie odpowiednich studiów.

Kategoria: