Klub 8

Uczniowie klasy 2g zainspirowani działalnością szkolnego Klubu 8 postanowili poszerzyć swoją charytatywną działalność. Pod opieką nauczycielki języka niemieckiego p. Joanny Juchy przygotowali przedstawienie pt. Rotkäppchen anders (Czerwony Kapturek inaczej), które zaprezentowali 2 czerwca 2010 r. w placówce Opiekuńczo- Wychowawczej „Maciek”. Uczniowie aktywnie zaangażowali się w przygotowanie scenariusza, dekoracji i kostiumów. Występ poprzedzały próby, które odbywały się w auli I LO. Uczniowie wykazali się kreatywnością i empatią. Przedstawienie było dwujęzyczne. Dzieci reagowały bardzo żywo, ponieważ mogły brać udział w przebiegu przedstawienia- odpowiadały na pytania moderatora. W ten sposób chcieliśmy również pokazać, że nauka języka niemieckiego może być atrakcyjna i ciekawa.