Klub Reaktywnych Chemików na jubileusz

18 października szkoła żyła obchodami 385-lecia istnienia - każdy na swój sposób. Uczniowie z Klubu reaktywnych Chemików,(w skrócie KrACh) od wczesnego rana do zakończenia obchodów niemal bez przerwy przeprowadzali pokazy dla przybyłych gości: absolwentów I LO, nauczycieli, uczniów GSA, innych gimnazjów z Przemyśla i okolic, m.in. z Medyki. Łącznie przez pracownię i laboratorium przewinęło się blisko 200 osób, które, po podzieleniu na ok. ośmioosobowe grupki, brały udział w warsztatach chemicznych (7 stanowisk, 12 doświadczeń dla każdej grupy). Pokazy prowadzili: Monika Bal i Wojciech Zięba z IIIa, Alicja Hryń, Karolina Lichota, Kornelia Machaj, Paulina Marczakiewicz, Joanna Radoń, Joanna Olszańska, Justyna Jeżak, Klaudia Muszakiewicz, Maciej Komenda, Witold Rzucidło i Jan Cichoński z IIh, Radosław Kuczyński i Michał Mrozowicz z IIIh oraz Tomasz Warcholak z Ih. Młodzi chemicy profesjonalnie, perfekcyjnie i z poczuciem humoru prowadzili zajęcia. Ponadto uczeń klasy IIIh, Michał Mrozowicz wygłosił przygotowany na III Ogólnopolskie Forum Młodych Chemików wykład o syntezach organicznych. Opiekę nad uczniami przeprowadzającymi pokazy sprawowały profesorki, Agata Zięba-Warcholak i Katarzyna Harasimowicz-Gąska.