KWESTA 2019

W dniu 1 listopada Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I LO kwestowali przy przemyskim cmentarzu w ramach akcji „Kwesta 2019”, której organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na ratowanie zabytków przemyskich nekropolii. W tym roku zostaną one przeznaczone na konserwację nagrobka pułkownika Zygmunta Bartmańskiego.

Kwestowaliśmy w godzinach: 8.00 – 15.00. W akcji udział wzięli: Dyrektor szkoły - p. Tomasz Dziumak, wicedyrektor – p. Marek Magdziak, p. Katarzyna Harasimowicz-Gąska, p. Tamara Ryzner, p. Agata Wowk, p. Anna Szopa, p. Bernadeta Ożóg oraz uczniowie: z kl. 1a: Nikodem Dziuba; z kl. 1b: Sylwia Halendy, Zofia Łańcucka, Katarzyna Lemańska, Vanessa Urbańska, Kinga Rokosz, Oliwia Kijanka, Jakub Jodłowski, Karolina Wajda, Michał Lisowski; z kl. 1c : Marcelina Dedio, Wiktoria Sieńkowska, Wiktoria Głuchowicz, Maja Kurhan, Anna Piekarska, Jagoda Wasiewicz; z kl. 1cg: Joanna Droń; z kl. 1dg: Laura Skibińska; z kl. 1f: Oliwia Litwa, Andżelika Hałek, Jan Hawajski, Karolina Błaszczyszyn, Oliwia Polańska oraz Natalia Malicka z kl. 2c.

Ponadto przez cały październik społeczność Słowaka, już kolejny raz, uczestniczyła w zbiórce zniczy w ramach akcji Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Zostały one 2 listopada zapalone na przemyskich cmentarzach, na grobach obrońców miasta oraz bezpotomnie zmarłych mieszkańców Przemyśla.

W imieniu własnym oraz Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu serdecznie dziękuję Dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w "Kwestę 2019" oraz wszystkim tym, którzy wsparli zbiórkę zniczy.

Bernadeta Ożóg