LXIV Olimpiada Matematyczna

20 kwietnia 2013 r. zakończyła się LXIV Olimpiada Matematyczna. W całym kraju, w zawodach pierwszego stopnia wzięło udział 1464 uczniów, a do zawodów stopnia drugiego zakwalifikowano 572 uczniów, w tym dwoje uczniów naszej szkoły: Mirona Ficaka (3a) i Annę Gierlak (2a). Z tej licznej grupy uzdolnionych, młodych matematyków wyłoniono 121 uczniów do zawodów stopnia trzeciego. Wśród szczęśliwych finalistów znalazł się również uczeń Słowaka, Miron Ficak, który godnie reprezentował swoją szkołę podczas zawodów finałowych w Ostrołęce w dniach od 17.04.2013 do 18.04.2013.
Miron! Serdecznie gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów w dorosłym życiu!

Wszystkim zaś tegorocznym laureatom i finalistom olimpiad oraz konkursów matematycznych składamy serdeczne podziękowania za ich trud i wytrwałe „mocowanie się z matematycznym żywiołem”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych latach!

Zespół matematyków.
A na zakończenie cytat z delikatnym przymrużeniem oka:
„Nie przejmuj się, jeżeli masz problemy z matematyką. Zapewniam Cię, że ja mam jeszcze większe.”