Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

"Majora Michała Toczka konna droga po mistrzostwo"

25 listopada 1926 r., polscy jeźdźcy sensacyjnie wygrali w Nowym Jorku prestiżowe zawody jeździeckie o Puchar Narodów, wzbudzając podziw i uznanie. Był to największy sukces w dziedzinie polskiej hippiki w okresie międzywojennym. Jednym z trzech autorów tego zwycięstwa był mjr Michał Toczek, urodzony w Nozdrzcu, a poprzez naukę w I CK Gimnazjum, służbę wojskową i pracę związany z Przemyślem. W swojej karierze sportowej zdobył 170 nagród indywidualnych, zapisując się trwale w historii polskiego sportu.

Życie tego wyjątkowego człowieka i jego sukcesy sportowe opisuje p. Agata Duda w swojej książce pt. Majora Michała Toczka konna droga po mistrzostwo. Jak zaznacza w przedmowie: "... pragnę wyrazić szacunek i należny honor człowiekowi, który zanim zaczął odnosić mistrzowskie sukcesy na polu hipiki, walczył podczas I wojny światowej, uczestniczył w wojnie polsko-ukraińskiej i polsko-bolszewickiej."

Książka została wydana wyjątkowo staranne w czerwcu br. przez wydawnictwo Edytorial z Rzeszowa, które zadbało o najmniejsze detale. Sprawia to, że z wielką przyjemnością sięga się po nią, aby poznać zawartą w niej historię człowieka zasłużonego dla Polski i Ziemi Przemyskiej. Książka jest do nabycia, między innymi w sekretariacie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu w cenie 40 zł.
Kategoria: