Mam haka na raka

Szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji profilaktyki nowotworowej "Mam haka na raka". W związku z projektem uczniowie klasy 1b przeprowadzą prelekcje na temat nowotworów i ich leczenia oraz wezmą udział w happeningu na terenie miasta.

Program "Mam haka na raka" jest ogólnopolskim programem kierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Rolą programu jest umiejętne zaangażowanie młodzieży w proces edukacyjny związany z profilaktyką nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed młodymi ludźmi jest zorganizowanie działań lokalnych oraz zaprojektowanie kampanii społecznej, której odbiorcami będą ich bliscy. Celem programu jest wykształcenie w polskim społeczeństwie postaw prozdrowotnych, a także zmiana nastawienia Polaków wobec chorób nowotworowych: sprawienie, by przestali uciekać od problemu, a zamiast tego zapobiegali chorobie poprzez odpowiednią profilaktykę.

Ponownie stawiamy na młodych. Liczymy na to, że pełni nowej energii będą potrafili zmobilizować swoich bliskich do dbania o własne zdrowie - korzystania z regularnych, powszechnie dostępnych badań profilaktycznych w kierunku chorób nowotworowych.