Matematyczny sukces uczniów klasy 3A

Uczniowie klasy 3A: Jan Busz, Michał Chmura i Paweł Pawłucki zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Mat@ndo 2017 w kategorii licea ogólnokształcące oraz technika. Finał konkursu odbył się 18 października 2017 r. w Gliwicach, w Centrum Edukacyjno – Kongresowym Politechniki Śląskiej. Trzyosobowe drużyny z całej Polski rozwiązywały test matematyczny w czasie najwyżej 1 godziny. Na ostateczny wynik wpływała zarówno ocena rozwiązanych zadań, jak i czas wykonania pracy. Reprezentanci naszej szkoły uzyskali wynik 100%, ustąpili pola jedynie drużynie z Kielc z powodu dłuższego czasu pracy. Serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych matematycznych sukcesów!