Memoriał im. Adama Poznańskiego

15 maja 2021 roku w Przemyślu, w Szkole Mistrzostwa Sportowego SMS, odbyły się pierwsze po 35 latach zawody w akrobatyce sportowej. Mowa tu o Memoriale im. Adama Poznańskiego (1941-1989), absolwenta naszej szkoły, ppłka Wojska Polskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, zawodnika, trenera I kl. i sędziego międzynarodowego akrobatyki sportowej. Zawody miały na celu, między innymi: upamiętnienie wszechstronnego sportowca, wielokrotnego akademickiego Mistrza Polski w gimnastyce sportowej i akrobatyce, znanego działacza przemyskiego i krajowego sportu, wieloletniego przewodniczącego Kolegium Sędziów i członka Prezydium Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej. Zawody pokazały piękno tej niegdyś bardzo popularnej w naszym mieście dyscypliny sportowej. Zmaganiom sportowców przyglądali się najbliżsi śp. Adama Poznańskiego, tj. żona p. Marta Poznańska oraz synowie: p. Grzegorz i p. Bartłomiej Poznańscy.
Zdjęcia pochodzą z archiwum rodzinnego p. Grzegorza Poznańskiego