W niedzielę, 11 listopada, obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przemyskie uroczystości z tej okazji rozpoczęły się jak co roku w Archikatedrze. Mszy św. o godzinie 10.00 przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Po nabożeństwie nastąpiło uformowanie pochodu do przemarszu ulicami miasta pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie pod pomnik Orląt Przemyskich. Na czele pochodu szli uczniowie i nauczyciele naszego" Słowaka" wraz z harcerzami, niosąc stu metrową, biało-czerwoną flagę. Tradycyjnie przed pomnikiem Orląt Przemyskich odbyła się oficjalna część uroczystości. Odśpiewano hymn państwowy po, którym przemawiali przedstawiciele władzy. Złożono kwiaty przez różne instytucje i organizacje, miał miejsce także apel poległych oraz salwa honorowa. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości śpiewano pieśni patriotyczne. I Liceum Ogólnokształcące było reprezentowane nie tylko przez uczniów i nauczycieli niosących flagę, ale także przez poczet sztandarowy, który zawsze jest na najważniejszych uroczystościach państwowych, miejskich i szkolnych.