Mikołaj w Mościskach

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili wiele akcji charytatywnych. Jedną z nich była pomoc dla Polaków zamieszkałych w Mościskach , nad którą patronat przejął Poseł na Sejm RP pan Piotr Tomański. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się do tej akcji, podczas której zbierane były produkty spożywcze, maskotki, odzież, artykuły papiernicze, chemia, bajki, artykuły itp. Darów było bardzo dużo, a młodzież czuła ogromną radość z zebranych prezentów.

8 grudnia 2012 roku delegacja naszej szkoły udała się do Mościsk by osobiści przekazać powyższe dary.
W jej skład weszli: dyrektor I LO pan Tomasz Dziumak, wicedyrektor pani Katarzyna Harasimowicz – Gąska oraz przedstawiciel SKC Marcin Bochniak - uczeń klasy II h. Po przybyciu na miejsce (Parafia p.w. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Mościskach) Święty Mikołaj obdarował prezentami najmłodszych oraz rodziny wielodzietne. Następnie delegacja została zaproszona do Domu Polskiego na poczęstunek.
W późnych godzinach wieczornych zmęczeni ale szczęśliwi wszyscy wrócili do Przemyśla.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć