Mistrzynie Półfinału Wojewódzkiego w Badmintonie

W dniach 23 i 24 października odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w Badmintonie dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt startowało dziewięć drużyn ze szkół naszego regionu Podkarpacia. Dziewczęta walczyły w trzech grupach, systemem "każdy z każdym" w grupie. W grupie nasz zespół w składzie: Katarzyna Domagalska, Klaudia Kordek i Wiktoria Łabuda, dość gładko pokonał zespoły z Oleszyc i ZSEiO z Przemyśla, wygrywając wszystkie spotkania 3:0.W finale nasze dziewczęta spotkały się z zespołami z Dynowa i z Jarosławia. Z obydwu spotkań dziewczyny wyszły zwycięsko, zdobywając w całym turnieju pierwsze miejsce i tym samym awansując do Finału wojewódzkiego. Drugą drużyna, która awansowała wraz z nami z drugiego miejsca był zespół z Dynowa. Należy dodać, że w kategorii dziewcząt jest to nasz czwarty z rzędu awans do Finału Wojewódzkiego.

W kategorii chłopców startowało dziesięć drużyn. Chłopcy zostali ,w drodze losowania podzieleni na trzy grupy. W grupach rozgrywali pojedynki singlowe i deblowe systemem "każdy z każdym". Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Maciek Cwynar, Miłosz Kaszuba i Wojciech Bardziński. Nasza drużyna w drodze losowania trafiła do grupy w skład której wchodziły cztery drużyny :z Jarosławia, Oleszyc i z Dynowa. Dwie pozostałe grupy składały się z trzech drużyn. Nasi zawodnicy stoczyli bardzo zacięty i pełen emocji pojedynek z drużyną z Jarosławia. Wszystkie spotkania zarówno singlowe jak i debel nasi chłopcy musieli rozgrywać po trzy sety . Wszystkie mecze kończyły się trzecim rozstrzygającym setem. W rezultacie z samym tylko Jarosławiem każdy z naszych zawodników rozegrał po dziewięć setów. Całe spotkanie nasi chłopcy zwyciężyli 3:2. Pozostałe spotkania były już mniej dramatyczne. Gładko pokonali zespół z Oleszyc. Ulegli tylko mocnemu zespołowi z Dynowa i awansowali z drugiego miejsca do ścisłego finału. Nasza drużyna cały turniej zakończyła w rezultacie na czwartym miejscu i zaprezentowała się bardzo dobrze .Niestety zmęczenie po pierwszym spotkaniu z drużyną z Jarosławia było tak duże, że trochę chyba zabrakło naszym zawodnikom sił w finale. Ale serca i ducha walki na pewno naszym chłopakom nie brakowało!                               
Kategoria: