mLegitymacja szkolna

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.
Uczniowie chętni do skorzystania z usługi mobilnej mLegitymacji, mogą składać wnioski o wydanie kodów do aktywowania aplikacji w sekretariacie szkoły od 15 czerwca 2021 roku. Uczeń niepełnoletni składa podanie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego. Wnioski do pobrania znajdują się w sekretariacie Szkoły lub na stronie szkoły.

Korzystanie z mLegitymacji jest bezpłatne.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.
Regulamin usługi oraz więcej informacji o mLegitymacji na stronie gov.pl.

Materiały:
Regulamin wydawania mobilnej legitymacji szkolnej (mLegitymacji) - pobierz
Instrukcja obsługi mLegitymacji dla uczniów - pobierz
Wniosek o wydanie mLegitymacji (uczniowie niepełnoletni) - pobierz
Wniosek o wydanie mLegitymacji (uczniowie pełnolteni) - pobierz


Bezpłatny Kreator Zdjęć jest przeznaczony dla uczniów, którzy planują wyrobienie szkolnej mLegitymacji. Kreator umożliwia samodzielne wykonanie przy pomocy smartfona zdjęcia do mLegitymacji w szybki, łatwy i przyjemny sposób, bez potrzeby wizyty u tradycyjnego fotografa - pobierz

Kategoria: