Nasi uczniowie z prestiżowymi stypendiami

W dniu 4 lutego br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów uczniom z województwa podkarpackiego. Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 220 uczniów, natomiast stypendia Ministra Edukacji Narodowej – 20. Wyróżnionym złożyły gratulacje Pani Ewa Lenart, Wojewoda Podkarpacki i Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty.

Wśród stypendystów znaleźli się dwaj uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Jakub Kowalczyk, uczeń klasy III e odebrał Stypendium Ministra Edukacji Narodowej oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów na wniosek I LO, natomiast Michał Dyrda, uczeń klasy I e otrzymał Stypendium Ministra Edukacji Narodowej na wniosek SP SAILO.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej może być przyznane uczniowi mającemu wybitne osiągnięcia edukacyjne, np. będącemu laureatem międzynarodowej olimpiady lub laureatem bądź finalistą olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje jeden uczeń z każdej szkoły kończącej się maturą. Konieczne jest spełnienie następujących wymagań: promocja z wyróżnieniem połączona z uzyskaniem najwyższej w danej szkole średniej ocen lub szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskanie w niej najwyższych wyników, a w pozostałych dziedzinach wyników co najmniej dobrych.