Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Nasz czerwcowy pobyt w Paderborn

16 czerwca br. po długiej i niestety wyczerpującej, trwającej 21 godzin podróży wróciliśmy z Paderborn. Spędziliśmy tam 8 wspaniałych dni, jakich nigdy nie zapomnimy. Mieszkaliśmy u rodzin naszych niemieckich kolegów, których przyjęliśmy na początku roku szkolnego pod swój dach.
Po naszym przyjeździe na miejsce zostaliśmy bardzo miło przyjęci zarówno przez dyrektora szkoły Schloß Neuhaus, pana Bernharda Gödde, jak i zastępcę burmistrza miasta, pana Dietricha Honervogta.
Niemcy zapewnili nam wiele atrakcji. Nie było czasu na nudę! Byliśmy na wycieczce w Kolonii, w parku linowym, na nartach wodnych, w centrum sportowym oraz największym muzeum komputerowym na świecie im. Heinza Nixdorfa. Ponadto, każdy z nas przywiózł samodzielnie zrobione na warsztatach świeczki. Przyjemny czas spędziliśmy również na wspólnym grillowaniu i odpoczynku nad Lippesee.
W Paderborn zaskoczyło nas wiele rzeczy, m.in. uprzejmość spotkanych tam ludzi i zainteresowanie ekologią. Co ciekawe, po mieście poruszaliśmy się głównie rowerem po licznych ścieżkach rowerowych, które są stale zapełnione.
Wymiana była świetną okazją do wzbogacenia znajomości języka obcego i zapoznania się z nową kulturą. Wszyscy uważamy to polsko - niemieckie spotkanie za jak najbardziej udane. Na pewno będziemy je bardzo długo wspominali. Mamy nadzieję, że nawiązane przyjaźnie przetrwają następne lata.
Uczestnicy wymiany młodzieży I LO Przemyśl-GSN Paderborn 2015:
Julianna Chrobak, Katarzyna Drabczyńska, Justyna Hajduk, Karolina Organ, Krzysztof Paradowski, Hubert Plis, Łukasz Popowicz, Paweł Przywara, Natalia Tkacz, Michał Wojtowicz.
Opiekę nad grupą sprawowały: pani Agnieszka Organ i pani Monika Szozda.


Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć