NON SCHOLAE SED VITAE DISCIMUS

1 marca br. uczennice klasy II c: Gabriela Kieryk, Aleksandra Klecha i Aleksandra Kroczek zajęły I miejsce w III Podkarpackim Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Antycznej NON SCHOLAE SED VITAE DISCIMUS, organizowanym przez VI Liceum Ogólnokształcące im. A. Towarnickiego w Rzeszowie oraz Zakład Historii Starożytnej i Orientalistyki Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny. Eliminacje I i II stopnia były pisemne. Eliminacje III stopnia miały charakter ustny i polegały na przygotowaniu scenki rodzajowej o tematyce antycznej oraz udzieleniu odpowiedzi na 3 wylosowane pytania. Nasze uczennice przygotowały scenkę pt. „Moda na Olimp” oraz udzielały bezbłędnych odpowiedzi ustnych. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Brali w nim udział uczniowie województwa podkarpackiego, interesujący się szczególnie kulturą antyczną.
Gratulamur vobis !!!

Renata Szmuc