Nowi sędziowie pływania

Na przełomie stycznia i lutego 10 uczniów z naszej szkoły brało udział w kursie na sędziego pływania organizowanego przez Okręgowy Związek Pływacki w Rzeszowie. Licencje sędziowskie uzyskali zdając egzamin przed v-ce przewodnicząca Prezydium Kolegium Sędziów Polskiego Związku Pływackiego. Już 20 marca 2019r, po raz pierwszy nasi uczniowie wraz z nauczycielkami wychowania fizycznego- Dorotą Thier i Renatą Majewską, prowadzili obsługę sędziowską w ramach miejskich zawodów pływackich w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. Zawody te jak co roku zostały zorganizowane przez POSiR we współpracy z I LO Przemyśl.

22 marca 2019r na Krytej Pływalni Przemyślu, po raz pierwszy odbył się półfinał wojewódzki w pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorem zawodów był Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Sędzią głównym zawodów była Dorota Thier, a "świeżo upieczeni sędziowie" z naszej szkoły po raz kolejny mogli się zaprezentować w nowej roli.

Do grona sędziów pływania dołączyli:
Piotr Tryczyński 3f
Kacper Tokarski, Kamil Norejko 3a
Aleksander Kucmierczyk 2d
Filip Świetlicki, Michał Kochanowicz 2d
Patrycja Bożek 1f
Dominik Tarczyński 1b
Karolina Kucia, Paweł Wityk 1a

Wszystkim nowo mianowanym sędziom gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy. Być może za kilka lat zobaczymy ich na zawodach o międzynarodowej randze.

Dorota Thier
Kategoria: