Nowości w bibliotece

Anita Stojałowska „Dom w Toskanii” Przypadkowa, nieplanowana podróż do Toskanii staje się dla pary czterdziestolatków, Anki i Kuby, wyjazdem, który zmieni całe ich dotychczasowe życie. Już pierwszy wieczór w Sienie sprawia, że obydwoje tracą głowę dla tej niezwykłej krainy. Kilka dni po przyjeździe zaczynają myśleć o tym, by porzucić dotychczasowe, spokojne życie w Polsce i przenieść się do krainy oliwek, błękitnego nieba i wina Chianti. Zimą wracają ponownie, by rozpocząć poszukiwania swojego włoskiego domu.

Terry Pratchett „Wiedźmikołaj” Humorystyczna powieść fantastyczna, dwudziesta część cyklu Świat Dysku. Powieść opowiada o Śmierci, który w wigilię Nocy Strzeżenia Wiedźm postanowił zastąpić Wiedźmikołaja, który gdzieś się zapodział. Wnuczka Śmierci - Susan - z pomocą gadającego kruka z apetytem na gałki oczne, Śmierci Szczurów i boga kaca musi odnaleźć Wiedźmikołaja, inaczej nie wzejdzie Słońce.

Jón Kalman Stefánsson „Niebo i piekło” Bordur jest miłośnikiem literatury. Od starego kapitana pożycza Raj utracony i tonie w lekturze. Jest tak zafascynowany, że zapomina zabrać pelerynę, gdy wraz z przyjacielem wypływa na połów dorszy. Na oceanie zaskakuje ich burza śnieżna. Dla Bardura to wyrok śmierci. Zamarza, zanim dotrą do brzegu. Ocalały przyjaciel postanawia wyruszyć w drogę, by oddać książkę właścicielowi.

Katarzyna Grochola „Osobowość ćmy” Ośmioro przyjaciół. Niby znają się jak łyse konie. Niby… bo cierpią, błądzą, potykają się i upadają, zanim po omacku dojdą do najoczywistszej prawdy: w życiu liczy się tylko miłość i tylko ona pozwala dokonywać właściwych wyborów. Wszystko inne zawodzi.

Clive Sussler „Wybrzeże szkieletów” Czasy współczesne, wybrzeże Afryki. Młoda przedstawicielka firmy jubilerskiej szuka wraku parowca, żeby odzyskać bezcenne kamienie. Jej jacht zostaje ostrzelany przez niezidentyfikowanych napastników. W ostatniej chwili ratuje ją kapitan Cabrillo. Od tej pory wspólnie usiłują rozwiązać tajemnicę skarbu i ocalić świat przed niewyobrażalną katastrofą.
Kategoria: