Nowości w bibliotece szkolnej

Kornel Makuszyński - Bezgrzeszne lata

Powieść, która dowodzi, że na szkołę i szkolne perypetie można spojrzeć z przymrużeniem oka. Zabawy w Indian, pierwsze miłości, trudy uczniowskiego bytu (np. nauka niełatwej sztuki podpowiadania), wyprawy do teatru, młodzieńcze fascynacje i próby literackie – opisywane z ciepłym humorem i tęsknotą – skłonią niejednego młodego czytelnika do innego spojrzenia na własne szkolne ( a przede wszystkim pozaszkolne) życie.

Dorota Terakowska - W Krainie Kota

Kolejna książki Doroty Terakowskiej. Nowoczesna baśń o poszukiwaniu własnej tożsamości i rozumieniu samego siebie. Pomysł fabularny zaczerpnięty z symboliki Tarota, którego znaczenia można śledzić na kartach książki. Opowiedziana historia Ewy, jej trzymiesięcznego synka i uratowanego przez główną bohaterkę kota, który odwdzięcza jej się wyprawami w Krainę Tarota sugeruje, że życie ma swoją drugą stronę - tajemniczą, magiczną.

Paweł Jaszczuk – Marionetki

Lwów szykuje się na wielkie międzynarodowe święto - Festiwal Lalek. Ale zaczyna się coś dziać - w dziwny sposób traci życie kilka osób, które, jak się okazuje, łączy pewien teatr i specjalna sztuka, oczywiście rozgrywana marionetkami. W toku śledztwa na jaw wychodzą różne wstydliwe sekrety, "dziwne" zabawy bogatej młodzieży, dojdzie też do porwania ... lalki, które postawi na nogi całą policję.

Agatha Christie - Dwanaście prac Herkulesa

Esencja stylu mistrzyni kryminału zamknięta w cyklu zgrabnych opowiadań z niezastąpionym Herkulesem Poirot. Detektyw postanawia efektownie zakończyć karierę - stawia sobie za cel rozwiązania dwunastu spraw inspirowanych pracami swego mitycznego imiennika. Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowe postacie, angielski humor. Tuzin wciągających historii połączonych motywem z greckiej mitologii - nie tylko dla fanów gatunku i miłośników kultury antycznej.