W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, okres zawieszenia zająć szkolnych został przedłużony do 10 kwietnia 2020 r. W tym okresie szkoła realizuje zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem technik i metod kształcenie na odległość. Podstawowym narzędziem do komunikacji uczniów i ich rodziców ze szkołą jest dziennik elektroniczny LIBRUS. Niezależnie od tego nauczyciele decydują o wyborze komunikatorów elektronicznych do realizacji prowadzonych przez siebie zajęć. Sposób organizacji pracy szkoły i realizacji jej zadań w tym okresie został ustalony w Zarządzeniu nr 4.2020 dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu.