Ogólnopolska akcja „Dziewczynka z książką”

plakat

"Dziewczynka z książką" to ogólnopolska akcja charytatywno-społeczna, będąca polską wersją międzynarodowego ruchu GIRLWITHABOOK, założonego w ramach poparcia dla działań 11-letniej, pakistańskiej aktywistki imieniem Malala, w tym roku nominowanej do Pokojowej Nagrody Nobla.
Celem akcji “Dziewczynka z książką” jest wydanie albumu ze zdjęciami polskich kobiet z książkami, na których naklejona jest karteczka z napisem “I stand with Malala” (Jestem z Malala), które w ten sposób wyrażą poparcie dla młodej aktywistki z Pakistanu. Dochód ze sprzedaży albumu w całości zostanie przekazany na wsparcie bibliotek szkolnych w Pakistanie – zakup książek i innych. Jesteś zainteresowana?
Krok 1:
1.Zrób sobie zdjęcie z książką, na której przyklej karteczkę z napisem „I stand with Malala”.
Krok 2:
2. Zdjęcie w wersji papierowej (format 21x15) i elektronicznej należy przynieść do biblioteki szkolnej do dnia 25 października br.
Koordynatorem akcji w szkole jest p. Anna Szopa.
Oficjalna strona internetowa : http://dziewczynkazksiazka.wordpress.com/
facebook: Dziewczynka z książką