Ogólnopolski Konkurs Piosenki

II miejsce uczennicy naszego liceum, Justyny Kunysz
w  12 ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj sukces”

Justyna Kunysz, reprezentantka  Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 uczennica klasy II c1   w Słowaku
, została oceniona najwyżej (nie przyznano I miejsca) spośród uczestników IV kategorii wiekowej w XII edycji festiwalu „Wygraj Sukces”. Ogólnopolski finał miał miejsce w Tarnobrzegu, w czerwcu tego roku. Laureatka zaśpiewała piosenkę z repertuaru Kayah, Trudno kochać.
W tegorocznej edycji konkursu, w trzyetapowych eliminacjach wzięło udział około 2 tysiące uczestników. Justynę oceniało jury w składzie: Elżbieta Zapendowska - pedagog, korepetytor emisji głosu (znana z telewizyjnego programu „Idol”); Beata Bednarz - wokalistka, trener impostacji i emisji głosu; Patrycja Gola - wokalistka, muzyk sesyjny; Janusz Antosiewicz - pedagog, autor tekstów, muzykoterapeuta; dr Krzysztof Heering - muzyk, wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie i  Mariusz Ryś - muzykolog, z-ca dyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
   Przedstawmy krótko ideę  konkursu o swoistej formule. Ma on dawać szansę wszystkim dzieciom, młodzieży – z różnych ośrodków, także tych najmniejszych,  poprzez dostępność płyt  konkursowych z podkładem muzycznym. „W małych miejscowościach trudno przecież, najzdolniejszemu nawet dziecku, znaleźć pianistę czy innego muzyka, który "podegrałby" soliście. Trudno też o podkład muzyczny popularnych piosenek”. Cytat pochodzi ze strony internetowej konkursu: www.wygrajsukces.com.pl .

Nagroda w konkursie  „Wygraj sukces” nie jest  pierwszą tego typu na  koncie Justyny. Dotychczas udało się jej zdobyć:
I nagrodę w wojewódzkim Konkursie „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, w 2007 r.;
I nagrodę w wojewódzkim Konkursie „I Ty możesz zaśpiewać” w Przeworsku;
wyróżnienie w Konkursie Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu w 2007 r.
   Trzeba podkreślić, że te sukcesy Justyny są owocem trwającej od 5 lat ciężkiej pracy pod okiem instruktora, Pana Artura Mykity z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15. Od tego roku zdobywczyni nagród uczęszcza także do klasy wokalnej w Szkole Muzycznej. Znajduje przy tym jeszcze czas na zajęcia w  teatrze „Garderoba” przy Centrum Kulturalnym.
   J u s t y n i e   g r a t u l u j e m y   i   t r z y m a m y   k c i u k i   –   z a   n a s t ę p n e   s u k c e s y !
Aneta Żurowska