Paderborn online

Dobiegła końca tegoroczna polsko - niemiecka wymiana młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu z Gimnazjum Schloß Neuhaus w Paderborn. Spotkanie zostało przeprowadzone w bardzo nietypowych okolicznościach: pozostaliśmy w swoich miastach, przed monitorami komputerów.

W wymianie online wzięło udział 14 uczniów z Polski (klasa If) oraz 14 uczniów z Niemiec. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Monika Szozda, Joanna Jucha, Martin Goretzki. Przez trzy dni – od 4 do 6 października - zwiedzaliśmy wirtualnie nasze miasta i szkoły, rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach i przyzwyczajeniach. Mamy nadzieję na następne spotkanie już w rzeczywistości.