Pasowanie na Licealistę (aktualizacja foto)

22.09.2016 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego miało miejsce pasowanie na ucznia. Tę szczególną chwilę swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, m.in. przedstawiciel Wydziału Edukacji – pan Robert Sosnowski, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, pan Artur Derdziak, przedstawiciel spółki Kazar Footwear, pan Mariusz Siedlewicz, Przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Pacławski, licznie przybyli rodzice uczniów klas pierwszych oraz absolwenci przemyskiego „Słowaka”. Do dyrektora szkoły wpłynął również list od Marszałka Sejmu RP, pana Marka Kuchcińskiego, który przekazał życzenia sukcesów w realizacji ambitnych planów edukacyjnych.

Uroczystość, którą prowadzili nauczyciele: pani Beata Kryńska i wicedyrektor, pan Marek Magdziak, rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru I LO i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrał Dyrektor, pan Tomasz Dziumak, który pogratulował adeptom liceum pierwszego sukcesu, jakim było wkroczenie w mury ,,Słowaka”, a także życzył im, by dobrze zapisali się na kolejnych kartach historii szkoły. Podziękował fundatorom stypendiów i nagród, podkreślając jednocześnie znaczenie tych wyróżnień dla najlepszych absolwentów i uczniów oraz ich wpływ na budowanie prestiżu liceum.

Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, pan Artur Derdziak wręczył wyróżnionym absolwentom następujące nagrody:
- Nagrodę Stowarzyszenia Absolwentów I LO dla najlepszego absolwenta i olimpijczyka uzyskał Marcin Hamielec, uczeń klasy III g, który może się poszczycić tytułami: Laureata VII Olimpiady Tematycznej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”(2015r.), Laureata XLII Olimpiady Historycznej(2016r.), Laureata LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym(2014r.), Finalisty XLI Olimpiady Historycznej (2015r.)

- Nagrodę Stowarzyszenia Absolwentów I LO ,,Dynia” dla wybitnego umysłu otrzymała Patrycja Bruździńska z klasy III a, która uzyskała tytuły: Laureatki III Stopnia ,,Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” z matematyki(2016r.), Laureatki III Stopnia ,,Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” z fizyki(2016r.), Laureatki II miejsca w Konkursie Wiedzy Technicznej, dwukrotnej Finalistki XXIX oraz XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała, Finalistki XV Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji,

- Nagrodę im. Dyrektora Adama Żaka, przyznawaną przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO za najlepszą pracę literacką w ramach konkursu dla uczniów klas maturalnych, uzyskała Natalia Kusina, uczennica klasy III c.

Warto również podkreślić, że spółka Kazar Footwear ufundowała całoroczne stypendia za osiągnięcia w nauce nowożytnych języków obcych. Uzyskali je uczniowie: Zofia Kupka z klasy III e i Patryk Dańko z klasy III a. Kilka dni wcześniej doktor, pan Jan Podgórski, wręczył również jednorazowe stypendium dla ucznia wybitnie zdolnego, które odebrała Natalia Serwin z klasy III a.

W dalszej części uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora szkoły na licealistów, otrzymując jednocześnie legitymację szkolną. Ostatnim punktem programu była część artystyczna, w której zaprezentowały się: Małgorzata Świetlicka z klasy III c oraz Marta Gofryk z III h. Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami z wychowawcami i dyrektorem szkoły.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć