Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Pasowanie w „Słowaku”

22.09.2015 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego miało miejsce pasowanie na ucznia. Tę szczególną chwilę swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, m.in. Prezes Zarządu Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju ,,Perła Galicji”, pani Renata Stefaniak, przedstawiciel spółki Kazar Footwear, pan Mariusz Siedlewicz, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, pan Artur Derdziak oraz Przewodniczący Rady Rodziców: pan Zbigniew Hamielec, licznie przybyli rodzice uczniów klas pierwszych oraz absolwenci przemyskiego „Słowaka”.

Uroczystość, którą prowadzili nauczyciele: pani Beata Kryńska i pan Marek Magdziak, rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru I LO i odśpiewaniem hymnu narodowego.
Następnie głos zabrał Dyrektor, pan Tomasz Dziumak, który pogratulował adeptom liceum pierwszego sukcesu, jakim było wkroczenie w mury ,,Słowaka”, a także życzył im, by dobrze zapisali się na kolejnych kartach historii szkoły. Podziękował fundatorom stypendiów i nagród, podkreślając jednocześnie znaczenie tych wyróżnień dla najlepszych absolwentów i uczniów oraz ich wpływ na budowanie prestiżu liceum.
W uznaniu bezinteresownego wsparcia okazywanego uczniom i szkole dyrektor wręczył honorowy tytuł ,,Przyjaciel Przemyskiego Słowaka” Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju ,,Perła Galicji”. Nagrodę odebrała pani Renata Stefaniak Prezes Zarządu Fundacji. Następnie fundatorzy przekazali stypendia dla uczniów i najlepszych absolwentów z roku szkolnego 2014/2015.

- Nagrodę Stowarzyszenia Absolwentów I LO dla najlepszego absolwenta i olimpijczyka uzyskał Mateusz Gemra, uczeń klasy III a, który może się poszczycić najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły, tj. 5,64, jak również tytułem Laureata Olimpiady Historycznej oraz tytułem finalisty Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej.

- Nagrodę Stowarzyszenia Absolwentów I LO ,,Dynia” dla wybitnego umysłu otrzymał Patryk Szczepański z klasy III a, który uzyskał tytuł Laureata I Stopnia Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Fizyki.

- Nagrodę im. Dyrektora Adama Żaka, przyznawaną przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO za najlepszą pracę literacką w ramach konkursu dla uczniów klas maturalnych, uzyskała Kamila Babiak, uczennica klasy III g, uczestniczka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Poza tym, już po raz kolejny, spółka Kazar Footwear ufundowała całoroczne stypendia za osiągnięcia w nauce nowożytnych języków obcych. Uzyskali je uczniowie: Tomasz Warcholak z klasy III h i Patryk Dańko z klasy II a.

Dyrektor, w imieniu fundatora – absolwenta szkoły pana dra Jana Podgórskiego, wręczył jednorazowe stypendium dla ucznia wybitnie zdolnego. Stypendium odebrał Mateusz Bereźnicki z klasy III b, który realizuje indywidualny tok nauki z chemii i indywidualny program z matematyki.

W dalszej części uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora szkoły na licealistów, otrzymując jednocześnie legitymację szkolną. Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami z wychowawcami i dyrektorem szkoły.Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć