Pielgrzymka maturzystów 2010

Dnia 02.10.2010 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu udali się na Pielgrzymkę Maturzystów do Sanktuarium Maryjnego w Częstochowie. Po siedmiu godzinach uciążliwej drogi trzecioklasiści wraz z opiekunami dotarli na Jasną Górę.

Wszyscy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Następnie miała miejsce przerwa na gorący posiłek, a później dalsze punkty programu: wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski oraz odmówiono Różaniec, podczas którego uczniowie prosili o wybór odpowiedniej drogi życiowej i potrzebne łaski w czasie egzaminów maturalnych. O 23.00 odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks.bp. Mariana Rojka. Po skończonej Mszy Świętej wszyscy udali się w drogę powrotną.

Justyna Koniuszy