Pielgrzymkowe wspomnienia maturzystów

Stu pięćdziesięciu maturzystów naszej szkoły przybyło w pierwszą sobotę października 2013 r. na Jasną Górę, by uczestniczyć w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Przemyskiej, organizowanej corocznie przez Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Mottem tegorocznego spotkania na Jasnej Górze stały się słowa Ojca Świętego Franciszka, wcześniej wypowiedziane przez papieża Benedykta XVI – słowa bardzo ważne dla młodego człowieka, który stoi u początku drogi, u początku dorosłości, u początku podejmowania tych najważniejszych decyzji: „Kto wierzy, nigdy nie jest sam”.

W pielgrzymce, oprócz maturzystów, wzięli udział również katecheci: ks. Jerzy Gałązka, ks. Andrzej Wolanin, ks. Grzegorz Czerwonka, s. Bogumiła Mucha, nauczyciele: p. Joanna Choma, p. Aneta Bednarczyk, p. Renata Szmuc, p. Anna Kuczkowska, p. Bernadeta Ożóg, p. Paweł Trojnar i opiekunowie: p. Monika Głuszko, p. Bożena Witkowska.

Po zawiązaniu wspólnoty w bazylice o godz. 17.00, maturzyści wysłuchali konferencji ks. dra Antoniego Michno, a następnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich Wałach. O godz. 21.00 młodzi pielgrzymi wspólnie się modlili w Kaplicy Cudownego Obrazu, uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim. Rozważania apelowe wygłosił ks. bp Stanisław Jamrozek, który przewodniczył również Mszy Świętej odprawionej w bazylice o godz. 23.00.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć