Dobiegła końca kolejna, XXXIII edycja Konkursu Matematycznego im. profesora Jana Marszała. W bieżącym roku szkolnym blisko tysiąc uczniów wszystkich powiatów województwa podkarpackiego podjęło trud matematycznych zmagań w tym konkursie. Finał odbył się 17 listopada 2017 w Łańcucie, gdzie profesor Jan Marszał, legendarny matematyk i wybitny nauczyciel, żył i pracował wiele lat. Do ścisłego finału dotarło ponad stu uczestników, pasjonatów matematyki.

Wśród nich uczniowie naszej szkoły:
Aleksandra Domańska, Justyna Kożuch (klasyI);
Ignacy Kuchciński, Marcin Pałczak, Grzegorz Adamek (klasy II);
Michał Chmura, Jan Busz, Paweł Pawłucki (klasy III).

Gratulacje należą się szczególnie laureatom. Po te tytuły sięgnęli:
na poziomie klas II:
Ignacy Kuchciński – laureat I miejsca;
Marcin Pałczak – laureat II miejsca;
na poziomie klas III:
Michał Chmura – laureat I miejsca.

W dniu 16 lutego 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom i wyróżnionym finalistom tegorocznej edycji konkursu. Podczas uroczystej gali odczytano decyzję Rady Miasta Łańcuta dotyczącą przyznania tytułu honorowego obywatela miasta Łańcuta profesorowi Marszałowi. Dokument odebrała córka profesora, Pani Elżbieta Halicka. Z przyjemnością wysłuchaliśmy również wspomnień o profesorze przedstawionych przez uczniów I LO w Łańcucie w postaci prezentacji wykonanej w ramach projektu Przywracanie pamięci pokoleń – wystawa wirtualna „Matematyka – moja miłość”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również pomysłodawcy i wieloletniego organizatora konkursu, Pana dr. Eugeniusza Śmietany, który zachęcał do wytężonej pracy w odkrywaniu matematyki. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Agata Wowk