Po dwuletniej nieobecności mury naszej szkoły ponownie odwiedził mieszkający na stałe w USA Jan Krawiec. Ten liczący ponad 90 lat starszy pan zawsze jest serdecznie witany w szkole. Urodził się w 1919 roku w Bachórcu, następnie uczęszczał do naszej szkoły i w 1938 roku złożył egzamin maturalny. Uczestniczył w kampanii wrześniowej, pracował w prasie podziemnej. Po aresztowaniu w 1943 roku był więziony w obozie koncentracyjnym Auschwitz II Birkenau i Buchenwaldzie. Następnie po wyzwoleniu przez amerykanów pozostał na zachodzie, w 1949 wyemigrował do USA gdzie mieszka do dziś. W stanach Zjednoczonych ukończył studia politologiczne, a następnie rozpoczął karierę dziennikarską. W latach 1968 – 1985 był redaktorem naczelnym „Dziennika Związkowego”, towarzyszył miedzy innymi prezydentowi Nixonowi w pierwszej podróży do ZSRR w 1972 roku.

Obecnie przy okazji wizyt Pana Jana Krawca zawsze staramy się nakłonić go do spotkania z uczniami i zrelacjonowania im swojego niecodziennego życia. Podobnie było i tym razem, Pan Jan bardzo Chenie zgodził się spotkać z uczniami, a następnie udał sie na spotkanie z dyrektorem Tomaszem Dziumakiem. Pamiątką są nie tylko zdjęcia lecz także pamiątkowy wpis w Księdze Pamiątkowej.