Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Projekt - Żyj na sportowo - Sprawozdanie

"ŻYJ NA SPORTOWO"

finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej-
Departament Pożytku Publicznego- Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

W ramach projektu odbyły się:

2 rajdy rowerowe
(ł±cznie uczestniczyło 45 osób)
impreza rekreacyjno-sportowa
(147 uczestników)
16-godzinne warsztaty z aerobiku
(30 uczestników)
16-godzinny kurs tańca towarzyskiego
(ł±cznie 30 uczestników)
14-godzinny kurs nauki i doskonalenia pływania na Krytej Pływalni w Przemy¶lu
(20 osób)

RAJDY ROWEROWE
   Nasi Klubowi cykli¶ci wyruszyli na podbój podkarpackich tras rowerowych realizuj±c zamierzenia projektu poł±czono aktywno¶ć ruchow± z ekologi±. Ich zadaniem było fotografowanie nielegalnych wysypisk ¶mieci, zaznaczanie na mapkach atrakcyjnych turystycznie i ekologicznie miejsc Przemy¶la i okolic (każdy uczestnik rajdu otrzymał słodycze i wodę mineraln±, posiadał również odzież ochronn±).

IMPREZA REKREACYJNO-SPORTOWA
   30.10.2007r odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa z udziałem członków UKS „Słowak” skupionych    w klasach: 2a, 2d, 2e, 2f, 2i I LO w Przemy¶lu. Pogoda w końcu dopisała i w piękny słoneczny, ciepły dzień młodzież wraz z opiekunami wyruszyła autobusami w kierunku Aksmanic, sk±d udała się na rajd pieszy z Koniuszy przez Kopy¶no, Kopystańkę do Rybotycz, gdzie na zmęczonych traperów czekały autobusy, które zawiozły ich do Arłamowa w miejsce będ±ce niepisan± baz± członków UKS „Słowak” zarówno wiosn±, jesieni± jak i w zimie.
  W stylowej „STODOLE” rozbrzmiewały już gor±ce rytmy karaoke, do których przyzwyczaiła nas już pani prof. R. Majewska. Arłamowscy kucharze przygotowali smaczny posiłek, po którym młodzież przyst±piła do rywalizacji sportowej w piłce siatkowej i nożnej. W turnieju siatkówki dziewcz±t zwyciężyła reprezentacja klasy 2e przed 2a i 2i. Turniej piłki nożnej chłopców zdominowała klasa 2a, wyprzedzaj±c drużyny z klasy 2d (występuj±ce w dwóch składach). Na koniec imprezy żeńska czę¶ć grona pedagogicznego w składzie: R. Pobidyńska, J. Trojnar, A. Sedlaczek, E. Hrymak, R. Majewska  i D. Thier wyzwała na pojedynek od konkursu przeci±gania liny uczennice. Mimo obaw nauczycielki zdecydowanie wygrały tę konkurencję. Wszystkie nagrody, transport, posiłek oraz odzież finansowane były ze ¶rodków FIO.

AEROBIK
   W ramach projektu „Żyj na sportowo”, który wdrożył UKS „Słowak”, a finansowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej- FIO, zorganizowane zostały 16-godzinne warsztaty z aerobiku i tańców towarzyskich, maj±ce na celu poprawienie sprawno¶ci fizycznej członków Klubu. W zajęciach z aerobiku uczestniczyła głównie żeńska czę¶ć naszego stowarzyszenia, która pod bacznym okiem instruktorki była motywowana do aktywnego wysiłku fizycznego. Uczestniczki warsztatów poznały m.in. takie formy aerobiku jak: HI/LO COMBO, DANCE, TOTAL BOBY CONDITION, LATINO...

TAŃCE TOWARZYSKIE
   Warsztaty taneczne przyci±gnęły na szkolny parkiet młodzież, która chciała udoskonalać swoje umiejętno¶ci taneczne pod okiem instruktora tańca. Tematami zajęć były kroki podstawowe i układy choreograficzne takich tańców jak: walc angielski, walc wiedeński, tango, cha-cha, jive, rock&roll, rumba.  Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem w¶ród męskiej czę¶ci naszego Klubu. Dodatkow± motywacj± do pracy nad własnym kunsztem tanecznym był zbliżaj±cy się Bal Studniówkowy i roztańczony karnawał. Maj±c na uwadze polepszenie warunków i jako¶ć ćwiczeń beneficjentów projektu, została zaadoptowana na potrzeby zajęć sala, w której prowadzone były i będ± zajęcia promuj±ce ruch: fitness, aerobik, tańce towarzyskie.

ZAJĘCIA NAUKI I DOSKONALENIA PŁYWANIA
   Na krytej pływalni w Przemy¶lu odbyło się 14 godzin zajęć po¶więconych na naukę  i doskonalenie umiejętno¶ci pływackich, podczas których prowadz±cy poprawiali technikę pływack± swoich podopiecznych pracowali nad ich szybko¶ci±, wzmacniali wytrzymało¶ć sportsmanów. W¶ród 20 osobowej grupy uczęszczaj±cej na tę formę aktywno¶ci ruchowej, znaczn± czę¶ć stanowiła młodzież przygotowuj±ca się do w ojewódzkiej licealiady w pływaniu. W wyniku wspólnych treningów i aktywnej pracy nasi pływacy awansowali do finału wojewódzkiego.

Zarz±d Klubu składa serdeczne podziękowania Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej- Departamentowi Pożytku Publicznego za przekazanie ¶rodków finansowych na realizację projektu„Żyj na sportowo” 
                                           
mgr Renata Majewska

 
 
* image001.jpg (22.26 KB, 284x148 - wy¶wietlony 17 razy.)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 15:24:51 wysłane przez Tomek17 » Zgło¶ do moderatora   Zapisane
Kategoria: