Przez tydzień miałam okazję uczyć się, spotykać z ciekawymi ludźmi, zwiedzać piękne miejsca i mówić w moim ukochanym języku obcym. Jak to się stało? W naszej szkole realizujemy projekt „Słowak- Twój krok ku nowoczesnej Europie”. Jest on finansowany w ramach programu Erasmus+. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej nauczyciele mogą uczestniczyć w kursach i odwiedzać inne szkoły za granicą. Po co? Oczywiście, aby zdobytą wiedzę przekazywać uczniom.

Moim marzeniem było pojechać do Szkocji i zobaczyć to, co dotychczas znałam tylko ze zdjęć. Świadomie wybrałam kurs w Edynburgu i nie żałuję ani minuty tam spędzonej! Poznałam ciekawych ludzi, chętnych do podejmowania nowych wyzwań. Zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc, spróbowałam rozmaitych potraw i nauczyłam się kilku nowych rzeczy, które będę mogła wykorzystać w trakcie moich lekcji.

Jeszcze kilka lat temu pewnie nie uwierzyłabym, że tam pojadę, ale cóż.. - marzenia się spełniają!

Renata Pobidyńska