Projekt społeczny #VEGANderstand

Uczennice Anita Król (1f) oraz Aleksandra Rabka (2e) wraz z uczennicami II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu, od początku roku szkolnego realizują projekt społeczny #VEGANderstand w ramach ogólnopolskiej olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii". Projekt ma na celu przybliżyć ludziom idee diety wegetariańskiej, wegańskiej i różnych odmian tych diet, jak i przedstawić problem marnowania żywności. Działają lokalnie, poprzez warsztaty w szkołach podstawowych oraz promocję w naszym otoczeniu. Oprócz tego, publikują różnego rodzaju materiały w mediach społecznościowych(m.in. Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, YouTube): ciekawostki, foodbooki, poradniki, wywiady. Pragną pokazać, co zrobić, by ograniczyć cierpienie wielu zwierząt oraz marnotrawstwo żywności, wody i energii. Przedstawiają swoje pomysły na dietę zdrową, urozmaiconą, prostą. Wskazują, w jaki sposób można przyczynić się do świadomego kupowania produktów, przy tym oszczędzając nie tylko żywność, lecz także wodę, energię, pieniądze. Poruszają istotne problemy, takie jak testowanie kosmetyków na zwierzętach, czy produkowanie „żywych futer”. Udowadniają że każdy, niezależnie od wieku, ma wpływ na los niewinnych zwierząt!