Przemyska Liga Alpejska Dzieci i Młodzieży

W dniach 21 i 31.01. oraz 27.02.2019r na przemyskim stoku odbyły się zawody w ramach Ligi Alpejskiej Dzieci i Młodzieży. W zawodach tych wystartowała nasza 9 osobowa reprezentacja w składzie: Gabriela Bronkowska, Michał Igielski, Mikołaj Pyrcz, Marcelina Śmigielska, Katarzyna Procyk, Grzegorz Gibalewicz, Maja Martowicz, Mateusz Świstak, Kacper Podgórski. Uczniowie wystartowali w kilku różnych kategoriach wiekowych, osobno chłopcy i dziewczęta. Zawodnicy mieli do przejechania trasę slalomu giganta, a pięciu najlepszych z każdej szkoły "punktowało" dla zespołu. W klasyfikacji drużynowej uczniowie I LO zajęli I miejsce wyprzedzając II LO i ZSEiO. W rywalizacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Grzegorz Gibalewicz zwyciężając w swojej kategorii tuż przed Michałem Igielskim, który stanął na drugim stopniu podium. Najlepsza z naszych dziewcząt, Marcelina Śmigielska uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii dziewcząt starszych.

Drużyną opiekowały się Dorota Thier i Renata Majewska.