Rajd „Twierdza Przemyśl” 20.10.2012r.

Szkolne Koło PTTK poprowadziło w tym roku jedną z tras 48 Ogólnopolskiego Rajdu „Twierdza Przemyśl” pod hasłem: „Na zachodnim przedpolu „Twierdzy Przemyśl”. Oprócz 32 uczestników z naszego liceum na trasie spotkała się też młodzież Gimnazjum SA ILO w Przemyślu, ZHP w Przeworsku, ZSUGiH w Przemyślu. Spora też była grupa osób indywidualnych z Przemyśla i okolic.
Trasa rajdu zaczynała się w Hołubli, skąd ścieżką prowadzącą wzdłuż potoku Hołubla docierała do zielonego szlaku. Dalej trasa wiodła przez G. Karczmarową (407 m n.p.m.), G. Stojałów (356 m n.p.m.), do Fortu VIII Łętownia.
Aura dopisała – słońce przygrzewało. Nie brakowało amatorów grzybobrania.
Po piętnastu kilometrach marszu czekał nas zasłużony odpoczynek na forcie w Łętowni. Tradycyjnie już odbył się konkurs wiedzy o Twierdzy Przemyśl i ognisko z pieczoną kiełbasą.
Wśród młodzieży z naszej szkoły znaleźli się reprezentanci pierwszych, drugich i trzecich klas. Młodzieżą opiekowały się Panie: Justyna Pakuła, Anna Kuczkowska i Edyta Hrymak.

Opiekun SK PTTK Edyta Hrymak