Obchody rocznicy istnienia szkoły to uroczystość szczególna. W tym roku, w dniu 18 października, będziemy świętować 385-lecie naszego liceum. Nie sposób w jednym dniu zmieścić wszystkie przedsięwzięcia, jakimi chcielibyśmy podkreślić podniosłość tego wydarzenia. Dlatego nasz rajd odbył się tydzień wcześniej, w dniu 12 października.

Chętnych do udziału w nim nie brakowało, zarówno wśród młodzieży I LO, jak i Gimnazjum SA I LO, a także wśród nauczycieli, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Cieszy fakt, iż wśród uczestników rajdu dominowali uczniowie klas pierwszych, którzy w ten sposób od początku nauki angażują się w życie szkoły i uczą aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Wszyscy uczestnicy wędrówki spotkali się o godzinie 8.45 przed budynkiem liceum, skąd autobusami przejechali na początek marszruty w Prałkowcach. Krótka trasa spacerowa (9 km) wiodła niebieskim szlakiem przez las w Prałkowcach do najwyższego punktu miasta Przemyśla - Wapielnicy (394 m n.p.m.). Na skrzyżowaniu szlaków zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników rajdu w liczbie około 100 osób. Z Wapielnicy skierowaliśmy swoje kroki w dół czerwonym szlakiem na Kruhel Wielki, Zielonkę i Kopiec Tatarski. Na Zniesieniu czekało już na nas ognisko z kiełbaską i napojami.

Pogoda dopisała i, jak zwykle na tego typu imprezach, humory również. Dziękuję nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizowanie rajdu, Paniom: Agnieszce Górce i Justynie Pakule, Panom: Zbigniewowi Jaremie i dyrektorowi szkoły, Tomaszowi Dziumakowi. Za opiekę nad młodzieżą podziękowania należą się nauczycielom gimnazjum i liceum: Anecie Bednarczyk, Agnieszce Buczek, Annie Kuczkowskiej, Bernadetcie Ożóg, Annie Pająk i Justynie Szolc.

Do zobaczenia na turystycznych szlakach.

Opiekun SK PTTK i przewodnik rajdu, Edyta Hrymak

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć