Rajd do Krzeczkowej

W dniu 04.10.2008 poprowadziły dla uczniów klas: Ih i IIIg rajd pieszy do rezerwatu geologicznego "Mur Krzeczkowski". Długość trasy miała około 14 km. Z przystanku na "Krępaku" przeszliśmy do niebieskiego szlaku, którym doszliśmy do rezerwatu geologicznego "Mur Krzeczkowski". Stamtąd przez miejscowość Krzeczkową do Olszan (przystanek autobusowy).
Największa przeszkodą w zorganizowaniu rajdu jak zwykle jest deszcz. Prognozy pogody były dla nas niesprzyjające. Tymczasem pogoda była wyśmienita, bo... nie padało!  Co prawda słońce nie świeciło, a mgła zasłaniała nam wszystkie widoki, ale byliśmy zadowoleni i podziwialiśmy błyszczące od kropel wody źdźbła traw i konary drzew. Rajd ten odbył się w dniu w którym odrabialiśmy lekcje z 10.11.2008. ponieważ nie byliśmy tego dnia w szkole to niektórym mogłoby się wydawać, że nie mieliśmy lekcji. Nie ma nic bardziej mylnego.
    Lekcje odbyły się w terenie, a oto ich tematyka:
  • 1 lekcja punktualności: Sobota - zbiórka o 7.45! na przemyskim dworcu PKS.
  • 2 lekcja kartografii: Ćwiczenia na mapie Pogórza Przemyskiego.
  • 3 lekcja geografii: Jak powstał flisz karpacki?
  • 4 lekcja biologii: Rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt.
  • 6 lekcja wychowania fizycznego: Sprint do autobusu.

• Jestem przekonana, że z lekcji tych pozostało coś więcej niż tylko zdjęcia.

Opiekun Szkolnego Koła PTTK prof. Edyta Hrymak